کاهش تقاضای مسکن در این روزها

کاهش تقاضا مسکن

بازار فروش ملک در تهران با کاهش تقاضا روبرو شده است. در روزهای گذشته میزان مراجعه متقاضیان به شدت کاهش یافته است. قیمت خرید مسکن در این روزها فاصله زیادی با قدرت خرید متقاضیان پیدا کرده است و این در حالی است که تقاضای سفته بازی در طمع کسب سود از بازار با این شرایط فعلی است.

در شرایط پیش آمده عمده تقاضای خرید مسکن از جنس سفته بازی است. به این صورت که به دنبال خرید و فروش مکرر در تابستان هستند تا از این طریق سطوح قیمت را بالا نگه داشته و از معاملات مکرر سود کسب کنند. به دلیل حذف قیمت در موتورهای جستجو مسکن، امکان جستجو برای متقاضیان دشوارتر از همیشته شده است.

متقاضیان مجبور به تماس با شماره تماس‌های موجود در فایل‌ها هستند تا از قیمت و میزان نزدیکی آنها با بودجه خود مطلع شوند. این فرآیند به قدری مشکل و زمان بر است که بسیاری از متقاضبان بالقوه مسکن را از جست و جو منصرف کرده است.

آنها با توجه به اینکه فاصله زیادی بین سطح قیمتی پیشنهادی و بودجه‌شان وجود دارد، موقتا بازار مسکن را ترک کرده و دست از تماس  و جست و جو برداشته‌اند.

حتی با وجود افزایش سقف وام اوراق مسکن که مشوق خوبی برای متقاضیان خرید مسکن است، دافعه حذف قیمت مسکن قوی‌تر از جاذبه وام‌های جدید است.

سفته‌بازان با توجه به انتظارات قیمتی که در ذهن خود پرورده‌اند، انگیزه برای گشت و گذار در بازار بی‌رونق را دارند و در جست‌و‌جوی آپارتمان افراد پول لازم که تا حدی زیر قیمت هستند، بنگاه‌های ملکی را کندوکاو می‌کنند.

تاریخ ثبت: 1399/03/19 - 12:08