تولیدات کشاورزی شهریار

میوه جات قابل کشت در شهرستان شهریار

           در این شهرستان از نظر کشت وزرع و تولید محصول در رتبه دوم در سطح کشور را به خود اختصاص داده است زیرا همانطور که گفته شد محصولاتش به صورت چهار فصل  است. مثلا ما در بیشتر نقاط کشور شاهد آن هستیم که بیشتر میوه و صیفی جات خود را از شهر و یا روستاهای مجاور تهیه و خریداری می کنند.با توجه به این موضوع , در استان یزد و شهر و روستاهایش درختان میوه اندکی از نظر میوه هایی که گفته شد وجود دارد. در کرمان وقم به ترتیب , تولید پرتغال و پسته , در شهر های جنوبی نخل های خرما و ... وجود دارد که این , خود یک امتیاز از شهرساتان شهریار می باشد.

 

          در شهرستان شهریار انواع میوه های بهاره نظیر : گوجه سبز-زردآلو-سیب گلاب-البالو گیلاس- ودر فصل تابستان انواع : هلو (انجیلی-مغان-رفعتی-زرد-شلیل-شبرنگ)-گلابی-انار-سیب تابستانه-گردو-قطرهطلا-آلو (قرمز-خاکستری-سبز )-که با نام شابلون معروف است-توت فرنگی-پسته-قیسی-خرمالو-انجیر-بادام-انگور-توت درختی- و انواع صیفی جات نظیر : سیب زمینی-گوجه فرنگی-خیار-لوبیا (چیتی-سبز-چشمبلبلی-خوروشتی)-پیاز (قرمز-سفید)-سیب زمینی-قارچ-نخود-چغندر قند-کدو-بادمجان-بامیه-و انواع محصولات دامی نظیر : ذرت-یونجه-اسپرس-شبدر و انواع سبزیجات.

          شهرستان شهریار قطب تولید سبزی و صیفی استان تهران است , رتبه اول تولیدات سردرختی در این استان را داردو بیش از 50% قارچ کشور از ملارد تامین می شود که این نوع جنبه صادراتی دارد.

تاریخ ثبت: 1394/06/09 - 12:07