پارک جنگلی النگدره

 
هنگامی که در حال حرکت در بلوار ناهار خوران می باشید ، با تابلویی در سمت راستتان مواجه خواهید شد که روی آن نام النگدره نوشته شده است .
 
اگر از کنار آن به سادگی عبور کنید یکی از فرصت های خوب زندگیتان را برای دیدن زیابیی های آفرینش از دست داده اید زیرا این جنگل بکر و دیدنی جزو بهترین مناطق گردشگری شمال کشور به حساب آمده و دارای قدمت بسیار زیادی می باشد .
پس به گردشگران عزیز توصیه می شود حتما به این مکان تفریحی هم سری بزند .
 
پارک جنگلی النگ‌دره در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران و در میان جنگل‌های طبیعی واقع شده است.
این جنگل قدمت بسیارزیادی داشته و از گذشته مورد توجه مردمان بوده است .  رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد داشته و تقریباً از میان آن می‌گذرد.
در مجاورت این رودخانه سه چشمه آب با کیفیت عالی قرار دارند.
پارک جنگلی النگ‌دره از آب و هوای کوهستانی برخوردار است و دارای تابستان معتدل و زمستان سرد و برفی می‌باشد. 
برف بازی در جنگل النگدره یکی از تفریحات ویژه ی گرگانی ها در فصل سرما است . 
 
محوطه النگدره مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان گرگان، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۸۳ با شمارهٔ
 
ثبت ۱۱۲۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
 
مهم‌ترین درختان این پارک عبارتند از انجیلی، ممرز، توسکا، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی. 
مردم ساکن گرگان معمولا شب جمعه به این جنگل آمده و تعطیلات آخر هفته ی خود را در طبیعت سپری کرده و از آب هوای جانبخش آن استفاده می کنند . 
 
النگدره نیز مانند ناهار خوران از امکانات رفاهای فراوانی بخور دارد است که مهم ترین آن آسفالت تمیز و بدون دست انداز این جنگل می باشد .
امکانات موجود در این پارک شامل برق، سرویس‌های بهداشتی، جاده آسفالته، نمازخانه، پارک کودک، زمین ورزش، ساختمان‌های نگهبانی و منطقه کمپینگ است.
 

 

 

تاریخ ثبت: 1394/09/30 - 12:20